ISTA Szkoła Tańca Irlandzkiego
ISTA Feis in Cracow 2008
ISTA Feis in Cracow 2008
instruktorzy

Na stałe pracuje dla nas kilka instruktorek tańca irlandzkiego, współpracujemy również z innymi doświadczonymi tancerzami i instruktorami prowadzącymi dla nas warsztaty lub letnie szkoły, w tym także z nauczycielami z zagranicy. Jesteśmy pierwszą szkołą w Polsce zarejestrowaną w Komisji Tańca Irlandzkiego (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha), największej światowej organizacji skupiającej nauczycieli tańca irlandzkiego z siedzibą w Dublinie. Nasza instruktorka Anna Tillak - jest jedynym nauczycielem w Polsce posiadającym tytuł TCRG - Certyfikat nauczycielski Komisji Tańca Irlandzkiego (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha). Wszyscy nasi instruktorzy przez cały czas podnoszą swoje kwalifikacje i uczestniczą w zajęciach i warsztatach z doświadczonymi nauczycielami z zagranicy.

Anna Tillak TCRG

Trójmiasto/Poznań

Pierwszy w Polsce nauczyciel tańca irlandzkiego z certyfikatem TCRG - Komisji Tańca Irlandzkiego (An Coimisiun Le Rinci Gaelacha). Wieloletnia uczennica Mary McElroy ADCRG z Dublina. Tancerka i choreograf, brała udział w wielu projektach i show tanecznych (m.in. Flames of the Dance, Heart of Ireland, Elphin, Dublin Dancers) koncertując w Polsce a także m. in. w Niemczech, Holandii, Szwecji, Rumunii, Czechach i Francji. Instruktorka nowoczesnego stylu tańca irlandzkiego, łączącego tradycję z nowoczesną aranżacją i wpływami innych form tańca. Jest wykwalifikowanym i doświadczonym pedagogiem, od 10 lat prowadzi Szkołę Tańca Irlandzkiego ISTA organizując regularne zajęcia taneczne i warsztaty w kraju i za granicą. Z sukcesem wystawia w swoich uczniów w międzynarodowych zawodach, w tym w mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata.

Magdalena Mak Conditional TCRG

Poznań

Od 2004 r. zafascynowana muzyką i tańcem irlandzkim. Od 2009 r. Conditional TCRG – nauczyciel tańca irlandzkiego certyfikowany przez An Coimisiún le Rincí Gaelacha (Komisję Tańca Irlandzkiego z Dublina). Od 2010 r.wykwalifikowany instruktor tańca sportowego. Od 2012 r. kierownik artystyczny Studia Tańca EtnoBalans w Poznaniu. Uczestniczka licznych warsztatów z polskimi i zagranicznymi nauczycielami i artystami takimi jak: Coline Dunne, Shane McAvinchey, Anne Marie Cunningham, Isobel Cunningham, Lisa Delaney, Stephen Scariff, Anna Tillak, Joanna Ochędowska. Koordynatorka prac zespołu tańca irlandzkiego Celtica z Poznania, gdzie współtworzy choreografię. W ramach Szkoły Tańca Irlandzkiego ISTA oraz indywidualnej praktyki prowadzi regularne kursy oraz cykliczne warsztaty tańca irlandzkiego w Poznaniu i innych miastach w Polsce. Związana także ze Studiem Tańca Romy Jakubowskiej, w ramach którego prowadzi zajęcia z młodymi adeptami tańca w oparciu o autorski program Romy “Zabawa w taniec”. Zainteresowana również tańcem współczesnym i jazzowym oraz technikami pracy z ciałem zorientowanymi na poszerzanie świadomości.

Kiedyś w ISTA:

Marta Sikora Conditional TCRG

Warszawa/Dublin

Tancerka warszawskiej grupy Setanta (w latach 2002-2008), organizatorka wielu imprez i warsztatów tanecznych oraz autorka polskiego serwisu poświęconego tańcowi irlandzkiemu Crosaire, istniejącego od 2000 r. W 2004 r. zdała egzamin i otrzymała uprawnienia nauczycielskie Conditional TCRG An Coimisiun Le Rinci Gaelacha. Obecnie mieszka w Dublinie.

Marta Guzy

Kraków/Bruksela

Tancerka i instruktorka tańca irlandzkiego i szkockiego, założycielka szkoły ISTA w Krakowie, organizatorka wielu dużych imprez tanecznych, takich jak letnia szkoła Celtyckie Lato lub przegląd taneczny Scena Otwarta. Tańczyła również w krakowskim zespole Comhlan. Obecnie mieszka w Brukseli.

Małgorzata Mielcarek Conditional TCRG

Trójmiasto

Tancerka zespołu Elphin i instruktorka ISTA w Gdańsku. W 2005 r. zdała egzamin i otrzymała uprawnienia nauczycielskie Conditional TCRG An Coimisiun Le Rinci Gaelacha.

do góry